16. SS-Panzer-Grenadier-Division Reichsführer-SS

35. SS-Panzergrenadier Regiment
36. SS-Panzergrenadier Regiment
16. SS-Panzer Abteilung

Diviisiülemad:

SS-Brigadeführer Max Simon;
SS-Obersturmbannführer Karl Gesele (juulis 1944);
SS-Oberführer Otto Baum.

Himmleri eskort "Begleit-Bataillon Komandostab RF- SS" laiendati veebruaris 1943 Sturmbrigade "Reichsführer-SS"-ks. Asus suvel 1943 Korsika saarel. Laiendati oktoobris 1943 Sloveenias ja Austrias ümber diviisks. Veebruaris 1944. a. olid 35. SS-Panzergrenadier Regiment ja Flak Abteilung lahingutes Anzios. Märtsis 1944 saadeti diviisi teised üksused Ungarisse. Mais 1944 kogunes diviis uuesti kokku Lääne-Itaaliasse Grossettosse. Võideldes taganeti augustis 1944 mööda rannikut läbi Livorna, Pisa ja Carrara. Septembris 1944 võeti osa eriti julmalt partisanide vastastest operatsioonidest.

Jaanuaris 1945 taganeti Bologna ja Forli vahelt Ungarisse. Märtsis 1945 oldi võitlustes Balatoni järve ääres. Diviisi hajutatud üksused alistusid Inglise ja USA vägedele Klagenfurtis ja Radstadtis.

Sümboolika: varrukalint "Reichführer-SS"; lõkmetel ruunimärgid "SS".

Diviisist on autasustatud 1 mees Raudristi Rüütliristiga.