Mis on Eesti Leegioni Sõprade Klubi?

ELSK koosneb inimestest, kellele on südamelähedane mälestus Eesti Leegionäridest. Proovime käia üritustel ja suhelda vanade sangaritega. Sangaritega, kes võitlesid Eesti II Vabadussõjas – Izjumis, Neveli all, Tšerkassõs, Narva rindel, Auveres, Sinimägedes, Krivasoos, Oppelni all (ja mitte ainult seal) tehes seda, mida sõdur peab tegema. Nad täitsid mehe kohust, kaitstes oma armastatud Eestimaad punase terrori kordumise eest.

Neist on tänapäevaks kirjutatud kümneid ja kümneid raamatuid ja see traditsioon peab jätkuma. On tore, et on ka mõned mälestussambad tõusnud nende auks, kes 1941-1945 sõdisid maailma hukatuslikuma ja üle aegade barbaarseima režiimi vastu. Need paigad, koos pühade hiitega, peaks olema kui pühad kojad noore Eesti Vabariigi jaoks.

Ilma selle võitluseta ei oleks see süsteem iialgi lõpetanud oma eksistentsi ja maailm äganuks edasi lõputus viletsuses.

Igal aastal saavad Eesti Leegioni veteranid kokku Grenaderi- ehk Põrguhauamäe lääneserval, et meelde tuletada: siin me sõdisime, siin me kaaslased langesid Eestimaad kaitstes. Millal julgeb sinna minna meie vabariigi valitsuse esindus ja ütelda, kaks lihtsat sõna: "Aitähh, mehed!"

Meie seda võitlust ei häbene ega häbene Teile ka ütelda: "Aitähh, mehed! Et seisite Isamaa kaitsel vast Eesti ajaloo kõige jubedamal ajajärgul. Kui uksele koputas timukas ja pere vajas kaitset. Te ei kohkunud panemast vabaduse altarile oma elu. Te ei põgenenud üle mere läände. Te võitlesite, lastes nii surma suust põgeneda 80 000 kaasmaalasel. See on väikerahva kohta hiigelarv. Ja pärast võitlust ei langenud Te timuka ette põlvili, ei asunud ta teenriks. Te käisite hambad ristis läbi GULAG'i põrgu, et tulla taas, kel õnnestus see jubedus üle elada, oma väikse ja armastatud Eestimaa rüppe. Te pidite taluma tagakiusamist, aga Te ei löönud kunagi käega – Sini-Must-Valge elas Teie hinges, nagu elas ka idee vabast Eestist! Te kasvatasite oma lapsi vabaduse vaimus, uskudes, et kord tõuseb jälle mõõk ning orjaahelad purustatakse. Teie võitlus lõppes võidukalt, Eestimaa on taas vaba. Siiski-siiski tuleb veel läbi käia suur filtreerumisprotsess ja vabaduse altarilt pühkida okupatsiooni kannupoiste valelik jõuk. Ma tänan Teid veelkord, mehed!!! Teed Teie võitluspaikadesse, mille pinnas on väetatud parimate poegade verega, ei tohi rohtuda iial!

Lugupidamisega, Andri Ollema, Eesti Leegioni Sõprade Klubi

Kes tahab ELSK'ga liituda, selleks saatke mail: ELSK@EestiLeegion.com, märksõnaks ELSK. Siis juba vestleme pikemalt.